Ceturtdiena, 20. septembris
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


NOTIKUMI
Konference "Latviešu valoda Eiropas Savienībā – izstrādājot vienotu terminoloģiju" 2009. gada 16. oktobrī
09.10.2009

Jau vairākus gadus latviešu valodas tulkošanas dienesti ES iestādēs strādā, lai nodrošinātu ES dokumentu tulkojumus latviešu valodā. Kvalitatīvu tulkojumu un terminu nodrošināšanai nepieciešama sekmīga šo dienestu sadarbība gan pašu starpā, gan ar Latvijas iestādēm.

 Turpinot pirms gada konferencē «Latviešu valoda Eiropas Savienībā – daudzvalodības praktiskā pieredze» aizsākto darbu, š. g. 16. oktobrī Valsts valodas centrs sadarbībā ar LR Ārlietu ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisiju organizē otro aktuāliem ES terminoloģijas jautājumiem veltītu konferenci «Latviešu valoda Eiropas Savienībā – izstrādājot vienotu terminoloģiju».

 Konferenci atklās LR Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Inga Skujiņa.

ES un Latvijas iestāžu pārstāvji, terminologi un pētnieki diskutēs par latviešu valodas terminoloģijas veidošanu Latvijā un tās attīstības iespējām ES kontekstā, kā arī tiks iepazīstināti ar citu dalībvalstu sadarbības pieredzi ar ES iestādēm.

  Konference tiek organizēta Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtā Vadības partnerības līguma par komunikācijas īstenošanu ES jautājumos ietvaros.

 


 Populārākie raksti
Zinātnisko grādu nomenklatūra Latvijas Republikā
Vai termini audits un revīzija un arī auditors un revidents ir sinonīmi?
FCI suņu šķirņu nomenklatūra
Kā saīsināt apzīmējumu «veselības zinātņu maģistrs»?
Lai taptu vārds…
Terminu izstrādes, pieņemšanas, apstiprināšanas, publiskošanas un grozīšanas procesa apraksts
LZA TK protokols Nr. 3/1141 (06.03.2018)
Kur sameklēt Latvijas Republikas zinātnisko un akadēmisko grādu nomenklatūru?
Vai vārdi tālrunis un telefons ir sinonīmi? Ja nav, lūdzu, raksturojiet, kāda atšķirība ir starp vārdiem telefons un tālrunis.
LZA TK protokols Nr. 1/1111 (21.05.2013)